Haber

Büyükler Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası Bursa’da Başladı

Klasik Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından Bursa’da düzenlenen TÜRKİYE Büyükler Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası başladı. Finali yarın yapılacak yarışmada kadın ve erkeklerde ilk 3’e giren sporculara törenle madalya verilecek.

TGTOF’un düzenlediği Büyükler Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası Bursa’da başladı. Shooters Olimpiyat Pisti Tesislerinde başlayan yarışmaya 650’den fazla sporcu katıldı. Klasik okçuluk kulüpleri ve bireysel sporcuların katıldığı yarışta klasik kostümler giyildi ve klasik yay ve oklar kullanıldı. Yarışta erkekler 70 metre, kadınlar ise 60 metreden ok atarak sıralama ve eleme atışlarını tamamlayacak. Spor Toto ve Demirören Holding sponsorluğunda gerçekleşen yarışın finali yarın aynı tesiste gerçekleştirilecek. Törende kadın ve erkeklerde ilk 3’e giren sporculara madalya verilecek.

Klasik Okçuluk Federasyonu Strateji ve Planlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Akçay, TGTOF’un düzenlediği şampiyonanın ardından final gününde ülke genelindeki en iyi yarışmacıların belirleneceğini belirterek, “Bugün, Okçularımızla birlikte büyükler müsabakası ve turnuvasını burada gerçekleştirdik.Yarışmamız Büyükler kategorisi olarak yapılıyor.Büyükler kategorisinde kadınlar ve erkekler olarak ikiye ayrılıyor.Kadınlar ve erkekler yarışlarını farklı şekilde sonuçlandırıyorlar.Daha sonra grubumuz puanlarını alıyor. puan durumlarına göre oluşturulmaktadır. Cuma günü itibariyle tüm kulüplerimiz sahalara sevk edilmiştir. Giriş yapıp kayıt olduktan sonra müsabakalarımız Cumartesi ve Pazar günleri devam edecektir. Bugün özellikle puanlama sistemimiz “Puanlamanın ardından, Pazar günü yapılacak elemelerle turnuva sonuçlanacak ve Türkiye genelinde yetişkin kadın ve erkek kategorilerinde en uygun yarışmacılarımız belli olacak” dedi.

‘HEYECAN HER ZAMAN DEVAM EDİYOR’

Katılımcıların oldukça heyecanlı olduğunu belirten Muhammet Akçay, “İlk gün katılımcıları görmeye geldiğimde kulüplerimizde heyecan en üst seviyedeydi. Özellikle yeni yarışmacılar gördük. Onlar da açıdan çok heyecanlıydılar. Kulüplerimizde heyecan ilk günden bu yana aynı sıcaklık ve güçle devam etti.” “Klasik okçuluk dediğim gibi klasik ismi olan, kendine has misyonu olan bir alan. Bu nedenle heyecanını her zaman koruyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu