Haber

Nusaybin’de terör nedeniyle 9 mahallede sokağa çıkma yasağı

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı 9 mahalle ve mezrada terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

“ÜST DÜZEY ORGANİZASYON YÖNETİCİLERİ DE YANLARINDA”

Valilikten yapılan açıklamada, Nusaybin ilçesi sınırları içindeki kırsal alanlarda örgütün üst düzey yöneticilerinden olan bölücü terör örgütü üyeleri ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilerek sığınakların imha edileceği belirtildi. Bölgede bölücü terör örgütü mensuplarının kullandığı barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzileri ile teçhizatın ele geçirilmesi için operasyon düzenleneceği belirtildi.

“DÖVİZ YASAĞI İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR AÇIKLANDI”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddelerine göre 02 Mayıs 2023 Salı günü saat 04:00’te Nusaybin ilçesi, bölgedeki operasyonların bitimine kadar; sınırlı; Tekağaç, Sapanlı, Çağrıcık, Arpalı, Bahminin, Kaleli, Şekrin, Yol, Güneli Mahalle ve mezralarına ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.Vatandaşlarımızın söz konusu yasağa uyması kendi güvenlikleri açısından önem arz etmektedir. can ve mal.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu