Yaşam

Yazar Arda Erel, Mabel Matiz’in ardından GQ ile yaşanan olayı anlattı: LGBT haklarından bahsetmem istendi

Tarzı ve müziği ile adından söz ettiren Mabel Matiz Temmuz ayında yayınladığı “Karakol” adlı klibi nedeniyle sansürlendi. 1.5 ay önce GQ Türkiye’nin ödül törenine ödül vermek üzere davet edilen Matiz, etkinlikte beklenmedik bir olay yaşadı. Klibine uygulanan sansür nedeniyle sahneye çıkarılmadığını söyleyen. Mabel MatizYazar Arda Erel de yaşadıklarını anlatırken sessiz kalamadı.

MABEL MATİZ: BENİ ÖDÜL İÇİN ARAMADILAR

Ödül töreninde yaşadıklarının ardından Instagram hesabından paylaştı. Mabel Matiz“Yaklaşık 1-1,5 ay önce GQ Türkiye’den Yılın Kıyafetleri ödül gecesinde ödüllerden birini vermem için talep ve teklif aldım. Bana açıklanan ve benim takdim edeceğim ödül sırasında bir kişi daha davet edildi. Yazın “Patrol” klibindeki sansür GQ Türkiye grubunun son gün haberler ve yoğun gündem nedeniyle benimle ilgili sunumdan vazgeçtiğini, aralarında tartışmalar yapıldığını birinci elden öğrendim. gün boyunca.”

“GQ BENDEN LGBT+ HAKLARINI HATIRLAMAMAMI İSTEDİ”

Matiz’in sosyal medyanın gündemine oturan paylaşımının ardından sessizliğini bozan Arda Erel, GQ ile emsali olduğunu söyledi. Erel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “GQ sponsorluğunda bir podcast’te başıma geldi maalesef. LGBTİ+ haklarından bahsetmem istendi, özellikle istendi.’ ifadelerini kullandı.

GQ TÜRKİYE: MABEL MATİZ’E İTİRAZ

Mabel Matiz GQ Türkiye paylaşımının ardından bir açıklama geldi. Matiz’in GQ Türkiye’nin kapağında verdiği pozun yer aldığı açıklamada, “Belirttiğimiz gibi kastetmediğimiz halde organizasyon hatamızı çok nazik bir dille ortaya koyan sevgili Mabel Matiz’i üzdüğümüz için özür dileriz. bize ilham verdi. Anlıyoruz, ortada keyifli ve aydınlık bir geleceğin hayalini paylaşıyoruz” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu